Bachova květová terapie

Bachovy květové esence obsahují 38 květových esencí, což jsou esence připravené z nejedovatých, planě rostoucích rostlin a stromů. 

Co jsou Bachovy esence?

Bachovy květové esence představují velice jednoduchý a přitom velice účinný systém, který navrací harmonii našim emocím a tím také celkovému našemu já. Jak už název vypovídá, jedná se o výluh 38 bylin a květin. Každá bylina či květina je spjatá s konkrétní emocí. 

 

Bachovy květové esence působí na to, čemu říkáme negativní emoce – např.strach, vyčerpanost, nedostatečné sebevědomí, pýcha, přílišné nadšení, které vede až k fanatismu, apod. Esence nám pomáhají tyto pocity harmonizovat, dostávají nás do přítomného okamžiku.

Umožňují nám postupně odloupnout slupky, které jsme si nasadili, abychom přežili v tomto světě a tím nám postupně pomáhají odkrývat to, kdo skutečně jsme, jaký je cíl a smysl našeho života a vrátí nám naši odvahu vydat se na svou cestu a uskutečnit své sny a přání.

 

Jak to celé funguje?

Základem je vyplnit dotazník, kde klient popíše svůj problém, případně změnu, které chce dosáhnout. Vždy vycházíme z aktuálního emočního rozpoložení klienta. Esence jsou třeba míchat vždy na míru dle vaší konkrétní potřeby. Jediná možná před míchaná směs je krizová esence, která se používá při akutních obtížích – úraz, šok, nervozita.

Výsledkem je namíchání 30 ml lahvičky – 5 ml konzervant- alkohol či bez alkoholu (glycerin), směs Bachových esencí – maximálně 7 vybraných esencí a čistá pramenitá voda.

Užívání:

Minimální užívání esencí je 4x denně 4 kapky přímo do úst či 16 kapek do lahve a upíjet během dne. 

Víte že…

Bachova květová terapie je v některých státech EU částečně hrazena pojišťovnou? 

 

Říká se, že Bachovy esence jsou velkým pomocníkem Britské královské rodiny…

 

Bachovy esence se nejlépe přirovnávají k homeopatikům, ale homeopatika to nejsou.

Je to samostatný podporující léčebný systém. 

Bachova květová terapie

Otázky a odpovědi

Bachovy esence jsou komplementární metoda. Dr. Bach byl lékař, jehož vizí bylo zajistit pacientům co nejjednodušší léčbu. Věděl, že jedna z cest ke zdraví či k udržení zdraví vede přes emoce. Proto vynalezl 38 esencí, které jsou ze stromů a květů, sledoval jejich chování a přiřadil je  k negativním emocím, které nás ovládají. Esence pomáhají tyto emoce navrátit zpět do rovnováhy a tím pádem nás vedou zpátky k sobě, k našemu vyrovnanému, klidnému já. 

Esence jsou vhodné pro všechny – od novorozeňátek až po staré lidi. Esence se dají kombinovat s jakoukoliv medikací, jsou vhodné pro všechny s jakoukoliv diagnózou.

Ano, esence jsou vhodné pro děti a konzervované jsou glycerinem. 

Bachovy esence se mohou užívat od jednoho měsíce po několik let. Záleží na stavu klienta. 

Vždy doporučuji minimálně 3 měsíce pro léčbu dané emoce. Je důležité si uvědomit, že pokud se například se vztekem potýkáme několik let, musíme počítat s tím, že úplné vyrovnání této emoce bude nějakou dobu trvat. V tuto chvíli existuje spoustu lidí, kteří bachovy esence užívají několik let. 

Toto je velmi individuální a vše záleží na citlivosti člověka. Někdo ucítí účinek po třech dnech, někdo po třech týdnech. Ve většině případě u první lahvičky cítí účinek většina lidí, u druhé už všichni. 

Nejdůležitější je dávkování, které musí být na 100% dodrženo, aby esence měli možnost pracovat. 

Terapie vypadá tak, že klient mi popíše své aktuální emoce, které ho odvádějí od jeho spokojeného života. V případě potřeby se doptávám, abych si byla na 100% jistá výběrem esencí. Poté klientovi nabídnu řešení, s čím jsem schopna pomoci a jaké esence jsem vybrala. Po odsouhlasení umíchám lahvičku a popisuji jakým způsobem užívat. 

Po dobrání lahvičky s klientem řeším, zda potřebuje změnu ve složení, například vyvstala nová emoce nebo mu lahvička vyhovuje a pokračujeme ve stejném složení. 

Trvanlivost namíchané lahvičky na míru je 1 měsíc.

Každému klientovi s výběrem pomáhám já, jako praktik Bachovy květové terapie. 

Ne, esence nejsou návykové.

Ne, esence nemají žádné vedlejší účinky.

Ne, takové esence neexistují.

Ke zlepšení našeho stávajícího života potřebujeme odstranit jednotlivé negativní emoce a bloky. Pokud na tomto pracujeme tak ano, poté se může zvýšit libido, může dojít k otěhotnění či se může zlepšit spánek. Vždy je velmi důležité zaměřit se na naši individualitu a na to, co nám problém způsobuje. Není tedy možné umíchat stejné esence, jiným lidem na stejný problém, jelikož blok či problém je u každého rozdílný. 

Stejně jako fyzicky vypadáme každý jinak, tak i vnitřní svět každého z nás je úplně jiný. 

Reference na Bachovy esence

Ahoj Míšo, 

děkuji za namíchání esencí. Jak víš, měla jsem hrozný strach o dceru jelikož pár dní po narození jsem ji díky zdravotní komplikacím musela dávat léky které měli  opravdu děsivé vedlejší účinky, celková  situace pro mě byla velmi náročná a já si nevěděla rady. Nejdůležitější pro mě byl můj klid a hlavně klid pro malou abychom to úspěšně zvládly a já zcela na přírodní bázi hlavně kvůli kojení. Poté mi kamarádka doporučila s bachovy esence. Už po týdnu jsem cítila, že jsem klidnější  a vše ze mě spadlo. Určitě bych doporučila  všem co se s něčím pocitově perou a chtějí cestu ven.
– Lucie, 25 let

Míšo, dobrý den.

po několika měsících jsem po nervovém zhroucení začala chodit do práce. Bála jsem se jak to všechno zvládnu, hlavně jsem se bála aby se kolaps nevrátil. Bála jsem se o život, absolutně pořád.

Po užívání esencí strach odeznívá, přestávám být křečovitá a začínám si užívat každého dne. 

Těším se co mě čeká. 
– Jiřka, 36 let

Před Míšou jsem od začátku nic neskryla. Pokud chceš, aby se určité věci v Tvém životě neopakovali, chceš rozluštit a zvědomit, kde děláš chybu a nebo možná neděláš, jen si sama k sobě tvrdá? Po první lahvičce jsem téměř nepociťovala rozdíl. I tak jsem řekla, že budu pokračovat dál. Ovšem rozhovorem s Míšou jsem pochopila, že ona už rozdíl vidí, mluvila jsem jinak, aniž bych si to zatím uvědomila. Po druhé lahvičce nastal zlom. Začaly se mi odkrývat věci, hluboko ve mě schované. Možná z dětství, bývalých vztahů a rodinných vzorců. Jenže, tentokrát jsem je už viděla. Teď mám 4 lahvičku. Sama bych nevěřila, že odbourám strach z určitých životních kroků, že získám více lehkosti, sebedůvěry v to věci dělat a bez pocitu velkého tlaku. Chci pokračovat dál, chci vědět až kam mne tahle spolupráce může dovést. A i když minulost nezměníme, budoucnost můžeme. Takže já za sebe děkuju a vřele doporučuji.
– Terka, 31 let

Ahoj Míšo, posílám zpětnou vazbu k namíchaé lahvičce. Vypadá to, ze se ze mě stává rozvážná moudrá žena, která tady v tech náročných podmínkách mlčí, když je třeba, sebevědoměji vystupuje v prostředí plném testosteronu a ještě je k sobě laskavá (Irák, odkud jsme spolu mluvili, byl ráj, tady je to fakt brutus…) Teď spis hledám způsob, jak tady začít normálně fungovat, klidná mysl, jen hooodne unavené tělo. Do týdne by mi měl můj předchůdce plně předat práci a pak už si tady snad zajedu svůj režim. Někdy kapu i krizovou esenci, ale cítím, ze jsi mi pomohla lahvičku hezky vyladit a je to to, co potřebuji. Moc ti děkuji.
– Štěpánka, 45 let  

Dobrý den Míšo, rychle vás musím dát vědět.

Prosím vás, co je to zázrak? Už opravdu dlouho jsem si neprozpěvovala a necítila se takhle dobře na duši. Mám pocit, že se lépe soustředím a mám do toho učení mnohem větší chuť. Jsem od sedmi vzhůru a už jsem se naučila jednu otázku a jedu dál – je to asi opravdu zázrak.

Moc Vám děkuji !
– Petra, 27 let

Píšu Mišce o již několikátou lahvičku s tím, že nepotřebuji nic měnit, ať nechá stejné složení, a Miška mi odepisuje, jestli chci alespoň konzultaci po telefonu, že si druhý den zavoláme… Druhý den, voláme si 🙂 Miška přichází se záludnou otázkou: „Ty bezdůvodné návaly vzteku ještě tedy míváš?“… Chvíli mlčím a přemýšlím… „Hele, asi vlastně ne“, odpovídám. Následuje další zákeřná otázka: „A co to nastavování si hranic? To ti ještě tedy nechám?“… Zase chvíli mlčím a přemýšlím, než odpovím „Miško, teď jsem si uvědomila, že vlastně tak nějak poslední dobou umím říkat na spoustu věcí ne a tak nějak si stojím sama za sebou“ a usmívám se 🙂 Esence opravdu fungují, aniž by nám to vědomě docházelo 🙂 Děkuju Miško za to, že jsi mi nabídla konzultaci, i když jsem byla skálopevně přesvědčená o tom, že ji samozřejmě nepotřebuji :))) Věnuj se dál tomu, co děláš, protože mi to dává velký smysl!!!
– Jana, 40 let

Nevím jak to popsat.. vlastně jsem ani nepoznala rozdíl, do té doby než mi esence došly. Najednou mě zase vytáčeli věci, které mě vlastně vytáčet přestali, začala jsem zase zvyšovat hlas na děti a to mě mrzí… prosím, Míšo o další lahvičku, vlastně mě ta proměna hrozně baví a jsem zvědavá co se bude dále odkrývat…

k negativním emocím, které nás ovládají. Esence pomáhají tyto emoce navrátit zpět do rovnováhy a tím pádem nás vedou zpátky k sobě, k našemu vyrovnanému, klidnému já.
– Dagmar, 52 let